MPK Radomsko

W związku ze zgłoszeniami o zapotrzebowaniu zapewnienia obsługi transportowej przez komunikację miejską dla mieszkańców ul Stara Droga, a także odmowną decyzją GDDKiA ws. umieszczenia dodatkowych przystanków przy ul. Krakowskiej, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o. o. decyzją Prezydenta Miasta Radomska uruchamia nową linię autobusową.

Oznaczona numerem „19” linia będzie kursowała od bazy MPK przy Narutowicza 59 przez ul. Narutowicza, ul. Krakowską, ul. Starą Drogą, ul. Torową do ul. Dąbrowskiej i z powrotem Starą Drogą w stronę ul. Krakowskiej, ul. Narutowicza i bazy MPK. Z godzinami odjazdowymi z Narutowicza: 5:35, 6:35, 7:19, 8:10, 11:30, 12:35, 13:35, 14:20, 15:20. (Rozkłady na stronie www, jak i słupki przystankowe z rozkładami na trasie przejazdu zostaną umieszczone w najbliższych dniach).

Dodatkowo przedłużona zostaje linia numer „9”, która swoją trasę w stronę osiedla Folwarki zaczynać (oraz kończyć kursy z tego osiedla) będzie na końcu ul. Orzeszkowej, gdzie umieszczony został słupek przystankowy dla obu kierunków jazdy. Dodatkowo, przy ul. Orzeszkowej, został ustawiony słupek dla wysiadających na przeciw sklepu „DINO”.

Obie zmiany zaczynają obowiązywać od 02.11.2023r.

źródło: www.openstreetmap.org

Trasa przejazdu linii „19” od Ronda im. Braci
Różewiczów w stronę osiedla Folwarki ul. Stara Droga.

Skip to content