Zgodnie z informacjami przekazanymi przez wykonawcę remontów przejazdów ponownie zamknięty w dniach 14.05.-20.05.2026 r. przy ul. Kościuszki.
Wiąże się to ponownie ze zmianą w kursowaniu, którą przedstawiamy poniżej:
Przejazd przy ul. Kościuszki
ma zostać zamknięty w dniach 14.05.-20.05.2026 r. w związku z czym od czwartku (14.05.26 r.) zmieni się trasa przejazdu linii numer 0, 2, 3, 6, 14, 23, a więc tych korzystających z tego przejazdu przy powrotach do „centrum miasta” (Krasickiego>Reymonta>Plac 3 Maja). Dla tych linii przystanek Reymonta Kościuszki zostaje przesunięty na tymczasowy przystanek Sierakowskiego Warszyca (lokalizacja poniżej):

Autobusy wykonujące kursy z Dworca PKP (linie 5, 6, 7, 9, 10, 13, 15) nadal będą korzystały z przystanku Reymonta Kościuszki podobnie jak te jadące od Narutowicza (linie 1, 12,13).
Przystanek Reymonta Centrum Handlowe pozostaje bez zmian – autobusy (linie 1, 5, 6, 7, 9, 10, 12, 13, 15) korzystać będą z niego zgodnie z planowanym rozkładem.
Zmiana dotycząca zamknięcia przejazdu przy Kościuszki ma obowiązywać do środy (20.05.2026 r.) jednak z racji braku konkretnej godziny, autobusy linii 0, 2, 3, 6, 14 oraz 23 powrócą na swoje planowane trasy w kierunkach korzystających z tego przejazdu przy powrotach do „centrum miasta” (Krasickiego>Reymonta>Plac 3 Maja). dopiero w czwartek (21.05.26 r.).
Przystanek Reymonta Kościuszki powróci wtedy do przejazdów liniowych, a przystanek Sierakowskiego Warszyca przestanie funkcjonować dla linii o numerach 2, 3, 6, 8, 14 oraz 23.
MPK pozostaje w stałym kontakcie z wykonawcą, w przypadku zmian dotyczących powyższych ustaleń (wydłużeń lub zmian terminów) będziemy starali się informować państwa jak tylko uzyskamy takie wiadomości.