MPK Radomsko

Ponowne zamknięcie przejazdu przy ul. Warszyca i opóźnienie w otwarciu przejazdu przy ul. Kościuszki

Z powodu jeszcze jednego przedłużenia terminu zamknięcia przejazdu
przy ul. Kościuszki terminy powrotu linii na planowane trasy ulegną przesunięciu,
tj. zostanie on otwarty dopiero w dniu 22.05.2026 r.
Natomiast od 23.05.2026 r. zamknięty będzie przejazd przy ul. Warszyca.

Zmiany w kursowaniu linii 0, 2, 3, 6, 8, 14 oraz 23 w obu kierunkach jazdy przedstawiamy poniżej:

Przejazd przy ul. Kościuszki

Zmiana dotycząca zamknięcia przejazdu przy Kościuszki ma obowiązywać jednak do piątku włącznie (22.05.2026 r.) jednak z racji braku konkretnej godziny, autobusy linii 0, 2, 3, 6, 14 oraz 23 powrócą na swoje planowane trasy w kierunkach korzystających z tego przejazdu przy powrotach do „centrum miasta” (Krasickiego>Reymonta>Plac 3 Maja) dopiero sobotę (23.05.26 r.). 
Przystanek Reymonta Kościuszki powróci wtedy do przejazdów liniowych, a tymczasowy przystanek Sierakowskiego Warszyca przestanie funkcjonować dla linii o numerach 2, 3, 6, 8, 14 oraz 23. (lokalizacja tymczasowego przystanku poniżej):

źródło: Google Street View

Przejazd przy ul. Warszyca

ma zostać zamknięty w dniu 23.05.2026 (Sobota), co ponownie powoduje, że kursy linii o numerach: 2, 3, 6, 8, 14 oraz 23 w kierunkach „wyjazdowych” od „centrum miasta” (Reymonta > Warszyca > Sierakowskiego), zostaną jeszcze raz przeniesione na przejazd przy ul. Kościuszki. Przystanki Warszyca PKP oraz Sierakowskiego Skwer zostają wyłączone z ruchu na czas remontu, a funkcję zastępczą będzie pełnił przystanek Reymonta Centrum Handlowe.

Zmiana ta funkcjonuje do czasu odwołania jej kolejnym komunikatem.

MPK pozostaje w stałym kontakcie z wykonawcą, w przypadku zmian dotyczących powyższych ustaleń (wydłużeń lub zmian terminów) będziemy starali się informować państwa jak tylko uzyskamy takie wiadomości.